MIRIS VINA I DUH TRADICIJE U ALEKSANDROVCU

Foto i tekst: Informativna služba Doma kulture Aleksandrovac 22-06-2026

U parku Srednje škole „Sveti Trifun sa domom učenika“ svečano je otvoren Festival vina, koji je i ove godine okupio brojne vinarije, ljubitelje vina i posetioce iz različitih krajeva.

Festival je otvorila predsednica opštine, Jelena Paunović, poželevši dobrodošlicu učesnicima i gostima i ističući značaj vinogradarske i vinarske tradicije ovog kraja.

Na manifestaciji je učestvovalo oko trideset vinarija koje su predstavile svoja najbolja vina, ali i nove etikete koje su prvi put ponuđene posetiocima na degustaciju. Pored bogatog izbora vina, posetioci su mogli da uživaju i u ponudi domaćih sireva i suvomesnatih proizvoda, koji su upotpunili gastronomski doživljaj.

Događaju su prisustvovali i predsednik Opštinskog odbora SNS-a Slavoljub Miljković, pomoćnici predsednice opštine Nenad Jozić i Zoran Ćoćić, šef kabineta Nenad Marković, kao i direktori javnih ustanova i preduzeća. NJihovo prisustvo potvrdilo je značaj ove manifestacije, koja doprinosi promociji župskog vinogorja i vinske tradicije.

Prijatan ambijent školskog parka, dobra posećenost i muzika benda „Diverso“ stvorili su izuzetnu atmosferu, pa je manifestacija potvrdila svoj značaj kao jedan od najlepših događaja posvećenih vinu i vinskoj kulturi u Župi.

Festival vina u organizacije Turističke organizacije i pod pokroviteljstvom opštine Aleksandrovac bio je odlična prilika da vinari predstave svoje proizvode, razmene iskustva i uživaju u druženju koje se nastavilo do kasnih večernjih sati na zadovoljstvo brojnih gostiju i posetilaca.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar